BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ AKADEMIE OSTRAVA dříve Střední odborná škola ochrany osob a majetku

Ke změně názvu došlo 01. 07. 2012.

Ke změně vedly zejména tyto skutečnosti:

• BEZPEČNOST a PRÁVO jsou dvěma základními oblastmi, na které se výuka  všech vyučovaných oborů zaměřuje
  • byl zrušen název původního stěžejního oboru vyučovaného na naší škole – obor OCHRANA OSOB A MAJETKU byl přejmenován na BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ ČINNOST
  • nový název symbolizuje všechny změny, ke kterým ve škole došlo - dostáváme se do další etapy svého vývoje
  • označení AKADEMIE odráží naši snahu poskytovat co nejkvalitnější vzdělání, které bude pro naše žáky významnou hodnotou v jejich budoucím profesním i osobním životě

HISTORICKÉ MEZNÍKY

21. 04. 1992
SOŠ OOM Ostrava byla zařazena do sítě škol. Akreditaci potvrdilo tehdejší Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy i Ministerstvo vnitra ČSFR.

01. 09. 1992
Škola zahájila svou činnost v prostorách SOU železničního na Středulinského ulici v Ostravě-Hrabůvce. Byly pronajaty dvě učebny a jedna místnost, která sloužila jako sborovna, sklad skromných pomůcek, šatna i umývárna.

léto 1993
Během letních prázdnin v roce 1993 byly provedeny rozsáhlé úpravy a rekonstrukce 1. a 5. patra tehdejšího internátu SOU na ulici Moravská v Ostravě-Hrabůvce. Byly vytvořeny nové učebny a kancelářské prostory. V září 1993 tak byla výuka zahájena v prostorách, ve kterých škola sídlila až do prosince 2005.

14. 04. 1997
SOŠ OOM Ostrava se stala právnickou osobou ve formě s. r. o. a je zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Ostravě.

leden 2006
Po náročném stěhování změnila škola své sídlo. Výuka byla zahájena v pronajaté historické budově na ulici Sládečkova v Ostravě-Michálkovicích, kde škola sídlí dodnes.

01. 09. 2006
Do výuky byl zařazen nový obor čtyřletého denního studia – PRÁVNÍ ADMINISTRATIVA.

září 2009
Podle rozhodnutí MŠMT došlo ke změně názvu oboru PRÁVNÍ ADMINISTRATIVA na VEŘEJNOSPRÁVNÍ ČINNOST a výuka tohoto oboru začala být realizována podle školou vypracovaného školního vzdělávacího programu s názvem Právní administrativa.

září 2010
Změněn byl i název oboru OCHRANA OSOB A MAJETKU na BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ ČINNOST, i v tomto případě byl vydán školní vzdělávací program s názvem Ochrana osob a majetku.

2012
Škola slaví své dvacetileté výročí a díky rychlým změnám a neustálému vývoji mění i svůj původní název.

2020
Od tohoto roku jsou ke studiu přijímáni již pouze žáci oboru Bezpečnostně právní činnost.

Za svou historii prošla škola již mnohokrát kontrolou České školní inspekce, vždy byla hodnocena bez výhrad. Se stejnými výsledky byly posouzeny i realizované školní vzdělávací programy.

Zkouška Cambridge B1

21. 6. 2024 v naší škole