ŠKOLNÍ ČÁST PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY – testy fyzické zdatnosti

Popis jednotlivých disciplín, jejich bodování a videoukázky naleznete ZDE.

Připravovat se můžete podle možností v tělocvičně své ZŠ, využít lze ale také venkovní prostory (park, sportovní areály pro veřejnost, workoutová hřiště). Určité cviky ale zvládnete trénovat i doma.

V závěru přípravy doporučujeme trénovat celou baterii testu v bloku s krátkými rozestupy (5 - 10 minut) mezi jednotlivými disciplínami. Cooperův test je vždy poslední. Alespoň dva dny před samotnou zkouškou ale přípravu ukončete, aby váš hodnocený výkon nebyl poznamenán únavou.

Pokud je pro vás některá z disciplín problematická, nezoufejte. Nezískat třeba za shyby žádný bod nic neznamená, dohnat to můžete v ostatních.aktivitách.


JEDNOTNÁ (SPOLEČNÁ) ČÁST PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY – didaktický test z českého jazyka a matematiky

Uvádíme odkazy na on-line testy, které můžete nyní využít při domácí přípravě.

CERMAT ČJ

CERMAT M

SCIO

ŠKOLA PO ŠKOLE

ČT EDU (VIDEA) - MATEMATIKA 1, MATEMATIKA 2, ČESKÝ JAZYK

Aplikace ČŠI - INFO

Za vhodné lze považovat i knižní verze přípravy k PZ od společnosti DIDAKTIS.

Doporučení a tipy:

Před přijímací zkouškou se již nevěnujte žádnému hloubkovému a podrobnému učení celých témat z předchozích ročníků ZŠ. Postačí zopakovat základní nejdůležitější fakta a postupy.

Důraz byste měli klást zejména na dokonalé seznámení se s konkrétní podobou testů, které vás čekají. Proto doporučujeme navštívit zejména archiv CERMATU. Je dobré si zadání a záznamové archy vytisknout a pracovat s nimi jako u samotné zkoušky. Testy CERMATU obsahují i průvodce řešením (ČJ) a vzorová řešení (M).

Ze začátku neberte ohled na to, jak dlouho vám vyřešení testu trvá. Postupně se ale učte pracovat se stanoveným časem a snažte se vše stihnout v limitu.

Pokud vám nějaká otázka není jasná, raději ji přeskočte a nezdržujte se s ní. Následovat totiž mohou otázky pro vás jednodušší, na něž by vám pak třeba nemusel zbýt čas.

 

PŘEJEME HODNĚ SIL A KLIDU PŘI PŘÍPRAVĚ!

 

Aktuality

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 10. 01. - ONLINE

Více info ZDE

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ

LETÁK PRO RODIČE

ONLINE VELETRH SŠ MSK

Více o naší účasti

Archiv aktualit ->

© 2022 Bezpečnostně právní akademie Ostrava, s. r. o., střední škola

Tvorba webových stránek TripOn Digital | Mobilní aplikace PepiApp | LED panely DigiDay